Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung KU7500 Curved Smart UHD 4K TV özellikleri nelerdir?

15,711
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung KU7500 Curved Smart UHD 4K TV özellikleri nelerdir?

Türkiye'de 49, 55 ve 65 inç ekran seçenekleri ile satışa sunulan Samsung KU7500 Curved Smart UHD 4K TV, kavisli bir televizyon. Düz ekran televizyonlara göre gözü daha az yoran, her açıdan ve her mesafeden net görüntü sağlayan kavisli televizyonlar, ekranda farklı alanlara ve nesnelere farklı kontrast düzeyleri uygulayarak daha fazla derinlik hissi sunuyor. Full HD TV'ler 1080P çözünürlüğe ulaşabilirken, UHD televizyonlarda ise bu oran 2160P'ye ulaşarak, Full HD televizyonlara göre 4 kat daha net görüntü sunma imkanına ulaşıyor.

Ancak UHD ekranlarda, detaylı görüntüleri oluşturmak için daha fazla renk ayarlama noktasına ihtiyaç bulunuyor. Geleneksel UHD televizyonlar yaklaşık 27 renk ayarlama noktasına sahiptir. Kavisli ekranlar için Samsung'un geliştirdiği PurColour teknolojisine sahip KU7500 ise bu rakamı çarpıcı biçimde 7 kattan fazla yükseltiyor. Bu da hem çok daha zengin, hem de daha saf renk ve tonlar sunmasını sağlıyor.
 
Günümüzde sinema teknolojisi nasıl 4K görüntü ile ön plana çıkıyorsa, önümüzdeki dönemde ise Hollywood yapımcıları HDR sinema formatına odaklanıyor.
 
Samsung, kullanıcılara UHD serisinin tamamında HDR desteğini sunuyor. UHD satın almayı düşünüyorsanız, televizyonun HDR özelliği olup olmadığına mutlaka bakın.
 
Samsung'un KU7500 modelinde kullanılan güçlü dört çekirdekli, Samsung işlemci, çoklu görevleri daha hızlı gerçekleştirebilirken, içeriğe de hemen ulaşabilmeniz için web gezintisi geçişini daha hızla sağlayabiliyor.

Güçlü işlemcinin yanında, daha hızlı işlemler için geliştirilmiş olan Samsung'un kendi işletim sistemi TİZEN akıllı televizyon deneyimini daha ileri noktalara taşıyor. Tizen'in sunduğu Smart TV menü çubuğu, sevdiğiniz tüm içeriğe hızlı, sorunsuz ve gerçek anlamda sezgisel şekilde erişebilmenize olanak sağlıyor. Samsung Smart TV'de çeşitli içerikler arasında geçiş yapmak, televizyon kanalını değiştirmek kadar kolay. İnternetten video izlerken televizyondaki canlı yayına geçebiliyor, videoya geri döndüğünüzde ise televizyon nereye kadar izlediğinizi hatırlıyor ve bıraktığınız yerden videoyu izlemeye devam edebiliyorsunuz.
 
Süper ince tasarımıyla dikkat çeken ürünün arka tarafında ise geleneksel televizyonlardaki vida karmaşası yok. Smart Hub özelliği sayesinde, televizyonunuz, bağladığınız cihazları otomatik olarak tanıyarak tek bir noktada topluyor. Bu özellikle, oyun konsolu, OTT cihazlar gibi, video oynatma cihazlarınızı tek kumanda ile kontrol edilebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat