Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung Galaxy S5'in teknik özellikleri nelerdir?

17,832
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung Galaxy S5'in teknik özellikleri nelerdir?

Samsung Galaxy S5, rakiplerinin teknolojik ve tasarım yeniliklerini yakalamak ve piyasadaki yerini korumak için geliştirip piyasa sunduğu bir akıllı telefon. 


Samsung Galaxy S5'te Samsung Galaxy S4'te de olduğu gibi full HD super AMOLED bir ekran kullanılmış. Samsung Galaxy S5'in ekran boyutu ise 5.1 inç. Yani S4'ten 0,1 inç daha büyük. Ekran çözünürlüğü ve boyutları benzer olsa da Galaxy S5'in ekran teknolojisi çok daha gelişmiş özelliklere sahip.

Samsung Galaxy S5, 2 GB RAM'e sahip. Bu noktada Samsung Galaxy S4 ile aynı olsa da işlemci noktasında önemli bir değişiklik var. Samsung Galaxy S5, 2.5 GHz hızında 4 çekirdekli gelişmiş bir işlemciye sahip. İşlemci içindeki grafik bileşini full HD oyunları ve görüntülerin kolaylıkla işlenebilmesini sağlıyor. 

Samsung Galaxy S5'te kullunalın micro USB 3.0 çıkışı cihazın veri aktarım hızının önemli oranda artmasını sağlıyor.

Samsung Galaxy S5'in kamerası 16 megapiksel. Cihaz bu sensörle hem gece hem de gündüz kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Samsung Galaxy S5'in önkamerası ise 2.1 megapiksel. Ön kameranın çözünürlüğünün yüksek olması Samsung Galaxy S5 ile selfie fotoğraf çekmeyi daha eğlencelihale getiriyor.

Samsung Galaxy S5, bu donanımların yanı sıra yeni geliştirilen kalp atış sensörüne sahip. Bu sensör sayesinde cihaz sahibi istediği zaman kalp atışlarını ölçebiliyor.

Cihazda kullanılan üstün güç tasarruf modu, Samsung Galaxy S5'in şarjının 2-3 gün dayanmasını sağlayabiliyor. Ancak bu modda telefonun çoğu fonksiyonu kullanım dışı kalıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat