Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung Galaxy Gear özellikleri nelerdir?

7,589
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung Galaxy Gear özellikleri nelerdir?

Samsung Gear, Samsung'un üretip küresel pazara sunduğu ilk akıllı saat. Gear, piyasaya Android tabanlı bir işletim sistemi ile sürüldü. Sonradan gelen güncelleme ile işletim sistemi değiştirildi. 

Samsung Gear'ın 1.63 inçlik süper AMOLED ekranı var. Samsung Gear'ın ekranı 320x320 piksel çözünürlüğe sahip. Bu çözünürlük ekranın büyüklüğüne göre son derece doyurucu bir görüntü kalitesi sağlıyor. Hatta kullanılmadığı durumlarda ekranda beliren sanal saatler gerçek bir saat gibi duruyor.  

Samsung Galaxy Gear 800 MHz işlemci, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip.  

Samsung'un ilk akıllı saatinin kordonunda bir dahili kamera var. Gear'ın kamerası 1.9 megapiksel sensöre sahip. Bununla fotoğraf çekmek ve bu fotoğrafları herhangi Samsung akıllı telefonla bluetooth üzerinden senkronize etmek çok kolay. 

Samsung Galaxy Gear smartwatch pil ömrü açısından çok başarılı bir cihaz değil. Zira sahip olduğı işletim sistemi akıllı saatin fazla enerji tüketmesine neden oluyor. Saat ortalama kullanımla yaklaşık 1-2 günlük bir pil ömrüne sahip. Samsung Gear'a güncelleme ile gelen Tizen işletim sistemi akıllı saatin pil ömrünü biraz daha uzatabiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat