Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saksıda süs narı nasıl yetiştirilir?

15,116
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saksıda süs narı nasıl yetiştirilir?

Süs narı bahçelerde balkonlarda yetiştirilebilecek güzel bir çalı grubuna girer. Çalı grubunda olması hem diğer gruplarla arajman yaparak estetik bir görünüm elde etmenizi sağlayacağı gibi aynı zamanda nar yetiştiriciliği için de güzeldir. 

Turuncudan kırmızıya bakan canlı çiçekleri ve meyveleri ile beraber son derece estetik ve çarpıcı bir görüntüye sahip olması saksıda yetiştirmek ve balkonlarınızın özellikle o taş görüntüsünü kırmak açısından ideal olarak tercih edilebilecek bir türdür.

Saksıda süs narı yetiştirirken dikkat edilecekler

Süs narı sebze ve meyve yetiştiriciliğine göre bir çalı grubu olması ve boylanabilmesinden ötürü daha büyük bir saksıya ihtiyaç duyar. 

Fidanlıklardan ve seralardan aldığınız süs narı, yaklaşık 30 cm derinliğinde ve 20 cm genişliğinde bir saksıda olabileceği gibi bitkiniz zamanla büyüdüğünden, 2 yıl sonra yapacağınız saksı değişimi bitkinizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. 

Süs narı saksıda yetiştirildiğinde, topraktaki kadar vitamin ve mineralleri alamaması nedeniyle, süs narınız için yılda bir kez yapacağınız toprak değişimi ve ilkbahara girerken yapılacak gübreleme işlemi, süs narında çiçek ve meyve verimini artırmaya yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat