Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sakalımızı nasıl temizlemeliyiz?

3,452
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sakalımızı nasıl temizlemeliyiz?

Sakalımızı her sabah mutlaka sıcak suyla yıkamalıyız. Fakat yıkarken şampuan kullanmamalıyız. Günlük olarak yıkadıktan sonra uygun yağ ve kremleri kullanmalıyız. Sakal diplerindeki kurumayı önlemek için uygun bakım yağlarını da kullanabilirsiniz. Sakallarımızın daha canlı, yumuşak olması için yıkadıktan sonra kendi kendine kurumaya bırakmamalı, nemini iyice aldıktan sonra kurutmalıyız. Bu, sakalın daha iyi görünmesini sağlayacaktır.


Sakalınız kırık ve cansızsa mutlaka günlük bakım yapmanız gerekiyor. Parmak diplerinizle sakalınızın diplerine bakım yağını yedirerek uzun sakal bakımını yapabilirsiniz. Bıyık bölgesi, çene kısmı ve sakalın bıyıkla bağlantılı olduğu yerler her zaman daha fazla tahriş olur. Bu bölgelerdeki sakal diplerinde kepeklenme, kızarma gibi sorunlar görülebilir. Günlük olarak argan yağı, badem yağı ya da hint yağını parmak uçlarımızla sakal diplerine uygulayabiliriz. Sakalın çıktığı noktaya hafif masaj yaparak yağ uygulamak sakalınızın temiz ve bakımlı olmasını sağlayacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat