Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sakal köklerinin batmaması için neler yapmalıyız?

11,406
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sakal köklerinin batmaması için neler yapmalıyız?

Sakal köklerinin batmaması için öncelikle doğru tıraş olmak çok önemlidir. En önemlisi sakalımızı yönüne doğru kesmektir. Aceleyle ve kuru kuruya tıraş olmak sakalda batık oluşmasına neden olur. Aceleyle ve susuz tıraş olunduğu ve sakalı çıkış yönüne göre tıraş etmediğimiz zaman sakalda tahriş, tahribat ve kıl dönmesi meydana gelebilir. 

O nedenle sakal batmasını engellemenin en önemli yolu doğru tıraş olmaktır. Sakalınızı duştan çıktıktan sonra tıraş etmenizi öneririm. Duşta sıcak suyun da etkisiyle sakalınız ve cildiniz yumuşar ve daha rahat tıraş olursunuz. 

Duştan sonra tıraşta kökler zedelenmez, cildimiz de tahriş olmaz. Sakalın çıkış yönüne göre tıraş etmemiz de önemlidir. Sakalınız hangi bölgede hangi yöne doğru çıkıyorsa ona göre tıraş etmeniz gerekir. Aşağı ya da yukarı çıkıyorsa ona uygun yönde tıraş olmalısınız. 
Tıraş olduktan sonra piyasada bulunan after shave ürün ya da kremlerinden kullanmanız da önemlidir. Bu ürünler cildi yumuşattığı için sakalımız daha rahat çıkar, dönme ya da batma olmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat