Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şakak ağrısı ne anlama gelir?

66,688
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şakak ağrısı ne anlama gelir?

Şakak ağrısı baş ağrılarının içinde en sık rastlanan ağrı çeşididir. Şakak ağrıdığında akla ilk migren gelir. Tek taraflı şakak bölgesindeki ağrıların nedeni migren olabilir. Çocuklarda baş ağrısı ve migren genelde alında olur. Yaş ilerledikçe migren tek taraflı şakağa yerleşir. İki taraflı da şakak ağrıyabilir. 


Bu migren olmadığında ve şiddeti de çok olmadığında bu diş sıkmasına bağlı kas spazmı olabilir. Diş sıkma eklem sorunları söz konusu olduğunda da ağrı olur. İzleyicimiz ben diş sıkmıyorum ama şakağım ağrıyor diyebilir. Diş sıkanların yüzde 80'i diş sıktığının farkında değildir. 

Ağrının nedenini araştıran bir hekim bu bağlantıyı kurabilir. 2 taraflı şakak ağrısında bu nedenle diş sıkma aklımıza gelebilir. Yaşlılarda temporal arterit denen şakakta yer alan damarın iltihaplanması durumu da ağrıya neden olabilir. Özetle çoğunlukla migren ve diş sıkmada şakak ağrısı görülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat