Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sahurda hangi dualar okunabilir?

289
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sahurda hangi dualar okunabilir?

Sahura özel dua diye net bir dua yoktur fakat farklı dualar edilebilir. Sahur duası genel olarak o vaktin değerlendirilmesi ve affa dair dualardır. Sahur içinde bereket vardır. Bu bereketten fayda sağlanması için sahura kalkmak önemlidir. Sahurun bereketli bir vakit olmasından kaynaklı berekete ve Allah'ın nimetini arttırmasına yönelik dualar edilebilir. 


Bu dualar Türkçe veya Arapça yapılabilir. Rızkın bereketlenmesine dair de dualar edilmelidir. Kuran'da Hz. İbrahim duası olan bizim de okuduğumuz Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-mü'minîne yevme yekumü'l hisâb. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn. Ey bizim Rabb'imiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla. Ey Rabb'im merhamet edenlerin merhamet edicisi, bize rahmetinle muamele eyle. 

Bir diğer dua da Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhirati haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn. Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru dualarıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat