Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sağlıklı hamilelik için bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirelim?

1,623
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sağlıklı hamilelik için bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirelim?

Sağlıklı hamilelik için bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız gerekir. Bunun için bitki çayları, bağışıklık güçlendiren besinler ve içecekler tercih etmeliyiz. Düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve spor stresi azaltır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Detaylar videoda!


Anne adayında stresin artması bağışıklı sistemini zayıflatır. Stresi azaltmak için yapılacak düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve spor bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. 

Bağışıklık sistemi, insan vücudunun hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan karmaşık bir sistemdir. Bu sistem tanımadığı bir etken ile karşılaştığında örneğin enfeksiyon, bunu yok etmeye yönelik vücutta birtakım değişiklik yapar ve antikor üretmeye başlar. 

Antikorlar vücuda bulaşan enfeksiyon ile karşılaştığında kişinin yeniden hastalanmasını önler. Gebelik öncesinde aşı yaptırarak hamilelik döneminde geçirilmesi tehlikeli olabilecek kızamıkçık, su çiçeği gibi bazı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Aynı şekilde doğal bağışıklıkta rol oynayan gençlik hormonu olarak bilinen dehidroepiandrosteron hormonu bağışıklık ve stres ile direkt ilgilidir. Bu hormon yumurta sayısını ve kalitesini artırmaya yardımcı olur. Bazı bitki türlerinin doğal bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. 

Ekinezya, zerdeçal, zencefil, kekik, biberiye ve kuşkonmaz gibi bitkiler bağışıklık sistemini güçlendirir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat