Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saftirik Greg'in Günlüğü nasıl bir kitap serisidir?

18,315
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saftirik Greg'in Günlüğü nasıl bir kitap serisidir?

Dünya üzerinde esen Saftirik Greg fırtınasını başlatan kitap olan Saftirik Greg'in günlüğü Jeff Kinney tarafından yazılan ve ve resimlenen bir kitaptır. Ortaokula başlayan Greg'in bir öğrenim yılı boyunca başından geçenleri günlüğü üzerinden anlatılıyor. Aynı zamanda da kitaptaki çizimler de yazar tarafından yapılmıştır. Çizimler oldukça basit, ancak tarzı sebebiyle de çok eğlencelidir. 

Belirgin bir özelliği olmayan, sıradan bir çocuk olan Greg farklı olmak adına elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Hatta sınıfın soytarısı olmaya bile razıdır. Ancak işler pek planladığı gibi gitmez. Kimsenin istemediği halde okulun saymanı seçilemez, çocukları korkuttuğu için güvenlik kolundan atılır, okul gazetesinde çizdiği roman bandıyla istediği popülerliği elde edemez. Bu arada ezik bulduğu arkadaşı Rabli bile onu terk eder. 

Dediğim dedik annesi, anlaşamadığı babası, baş belası abisi, ayakbağı kardeşi ve fazlasıyla ezik bulduğu Rabli kitabın diğer kahramanlarını oluşturmaktadır. 2010 yılında aynı adla sinemaya da aktarılmış olan kitaptan son derece eğlenceli bir film ortaya çıkmıştır. Ancak kitap ve film arasında farklılıklar vardır. 

Saftirik Greg'in günlüğü serisi 9 yaşından itibaren tüm çocuklara tavsiye edilir. Adı sebebiyle kitaba uzak duran ebeveynlere tavsiyem önce kitabı kendileri okusun, eğer gülmezlerse çocuklarına okutmasınlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat