Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Safra kesesi ameliyatından sonra sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?

186,885
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Safra kesesi ameliyatından sonra sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?

Her ameliyattan sonra olduğu gibi safra kesesi ameliyatından sonra da anesteziden uyanma ile ilgili bir takım sorunlar meydana gelebilir. Anestezi sonrası hastaların en sık duydukları rahatsızlık mide bulantısı ve kusmadır. Bu şikayetlerle beraber karın ağrısı ve bağırsak hareketlerine bağlı kasılmalar da sık görülen durumlardır.

Ameliyattan sonra
sindirim sisteminin çalışmaya başladığına işaret eden ağrılar ve kramplar doktor tarafından da beklenen  ve normal kabul edilen durumlardandır.   

Safra kesesi ameliyatı olan hastalarda zaman zaman ameliyat sonrası ilk tuvalete gidişte sorunlar gözlenebilir. Bu durumu önlemek için de hastaya ameliyat öncesi lavman yaptırması tavsiye edilir.

Her ameliyattan sonra olduğu gibi safra kesesi ameliyatında da safara kesesi ameliyatından sonra da hastanın ameliyat yerinde bir sızıntı olabilir. Bunun yanı sıra karın içinde safranın birikimine bağlı oluşan bir takım sorunlar da meydana gelebilir. Bu gibi ameliyat sonrası meydana gelen rahatsızlıklar hastayı tekrar ameliyat etmeden dışarıdan müdahale ile düzeltilebilir.

Hastaların tekrar ameliyat olmalarını gerektiren durumlar ise; safra yollarında bir taşın kalması ya da hastanın ameliyattan sonra sarılık olması şeklinde sıralanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat