Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saçımın rengi soldu, ne yapmalıyım?

9,861
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saçımın rengi soldu, ne yapmalıyım?

Saçlarımızın renginin solması sağlığımızdaki birtakım değişikliklere bağlı olabileceğinin yanı sıra, saçta renk solmasının bazı dış faktörlere da bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Her şeyden önce kansızlık ya da vitamin eksikliği gibi sebepler önce gelir. Ayrıca bazı tiroit hastalıklarının etkisi ile de saçlarda donuk ve mat bir hal oldukça sık rastlanır. 

Özellikle kadınların çok sık olarak saç kurutucuları kullanması, aşırı sıcak hava ile fön ve maşa yaptırmaları, çok sık olarak boya yaptırmaları saçların yıpranmasına ve renginin solmasına neden olur. Saç boyalarındaki ve açıcılarındaki peroksitler, renk açıcı maddeler saç renginin solmasına, parlaklığını yitirmesine neden olmaktadır. 

Tüm bu sebepleri göz önüne aldığımızda hangi sebebin bunların başında geldiğini bularak, o işlemden uzaklaşmayı denemeliyiz. Genel sağlığımızı etkileyen bir eksiklik durumu varsa, alacağımız vitamin takviyeleri ve beslenme düzenimizi değiştirmek, saçlarımızın yaklaşık 1 - 3 ay arasında eski sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır. 

Saçlarımıza sık olarak fön çektiriyorsak veya maşa yaptırıyorsa, saç renginizin solmaması için bu alışkanlığınızdan da vazgeçmeniz gerekir. 

Saçların yaklaşık bir aydan önce boyatılması, sık sık renk değişikliği yapılması saçları olumsuz etkiler. tüm bunlardna kaçınmak, saçlarımızın daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat