Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç yıpranmasını nasıl önleyebiliriz?

39,754
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Saç yıpranmasını nasıl önleyebiliriz?

Saçların yıpranması genellikle saçların çok sık sıcak hava ile kurutulması, çok sık fön çektirmek, maşa yaptırmak gibi alışkanlıklardan kaynaklanır. Ayrıca saçların renginin sık sık değiştirilmesi de boyaların içerdiği kimyasal maddeler ve renk açıcılar sebebiyle saçların çabuk yıpranmasına neden olabilir. Bu alışkanlıkların değiştirilmesi, belli bir rutine oturtulması saçların yıpranmasını azaltacaktır.

Saçlarımızı yıkamak için kullandığımız şampuanların çok fazla deterjan özellikli madde içermemesine, olabildiğince doğal bir içeriğe sahip olmasına dikkat etmeliyiz. Unutmamalıyız ki saçlarımız bizim vücudumuzun bir parçasıdır ve çok yoğun kimyasal madde içeren temizleyiciler saçlarımızı koruyan ve parlaklığını veren doğal lipit tabakasını da aşındıracağından saçlarımızın cansız bir görünüm almasına yol açmaktadır. 

Saçları yıpratan bir diğer faktör de açık havadaki aşırı güneş ya da aşırı soğuk ve kuru iklimde bulunmaktır. Yaz aylarında çok fazla güneş altında kalmak yine saçlarımızın renginin solmasına, mat bir görünüm oluşmasına yol açacaktır. Bu nedenle fazla güneşten kaçınmak, saçlarımızın beslenmesi için besleyici yağlar kullanmak sıklıkla önerilen bir koruyucu yöntemdir. 

Bir diğer uç nokta olan çok soğuk havada fazla zaman geçirmek de saçları kurutup matlaştırabilir. Kış aylarında da saçlarımızı şapkalarla korumak, kuruyan saçlarımıza da besleyici bakım kürleri yapmak yine saçlarımızın yıpranmasını azaltacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat