Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç simülasyonu nasıl yapılır?

3,882
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç simülasyonu nasıl yapılır?

Saç simülasyonu sorun yaşanan saç bölgesinin küçük saç efektleri ile boyanması işlemidir. Saç simülasyonu Türkiye'de ve dünyada farklı isimlerle anılmaktadır. Saç gölgelendirme, saç pigmentasyonu isimlerinin yanı sıra dünyada "scalp micropigmentation" olarak da anılır. Türkiye'de en çok kullanılan saç simülasyonu sistemleri geçici sistemlerdir. 

Türkiye'de saç simülasyonundan kullanılan özel boyalar, kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3 ile 5 yıl arasında bir kullanım sağlar. Bu süre zarfının sonunda kişinin cildinden tamamen çıkarak uzaklaşır. 

Saç simülasyonu yöntemleri

Dünyada yaygın olarak dövme boyaları ile daha yüzeysel işlemler yapılır ancak bu boyalarda zaman içinde tıpkı dövmede olduğu gibi renk değişiklikleri olduğundan saç simülasyonu işleminde çok tercih edilmez. 

Zamanla renk değişikliği gibi sorunlarla karşılaşılmaması için Türkiye'deki saç simülasyonu işlemlerinde geçici boya sistemleri tercih edilir. 

Saç simülasyonunda kişi bize başvurduğunda öncelikle nasıl bir çalışma yapacağımızı belirliyoruz. Burada önemli olan kişinin mevcut saçı. Eğer seyrek bir saçı varsa, bölgeye daha yoğun ve gölgelendirmeye yönelik bir çalışma yapılıyor. Kişinin hiç saçı yoksa, daha ince atışlarla, sanki saçı varmış ve kısa kesmiş gibi bir görüntü elde etmeye çalışıyoruz.


Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesine karşı saç simülasyonu

Özellikle kadınlarda, erkek tipi saç dökülmesi olduğunda bu bölgenin daha yoğun ve koyu görünmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda da kişinin mevcut saç sorununa uygun farklı teknikler, farklı iğneler  ve farklı renkte boyalar kullanıyoruz. 

Saç simülasyonu işlemi öncesinde, öncelikle kişinin saç sorunu analiz edilir

Saç simülasyonu işlemi, hiç saçı olmayan biri ile seyrek saçlı birine aynı teknikte yapılmamalıdır. Kişinin saç teli kalınlığı çok önemlidir. Çünkü işlemde kişinin saç teli kalınlığına uygun iğneler kullanılır. Saç olan yerle hiç saç olmayan bir bölgeye aynı iğneler kullanılmaz. Önemli olan saçınızın olmadığı bölge ile saçınızın olduğu bölgeyi dengelemektir.

Saç simülasyonu işleminde steril, tek kullanımlık ve kişinin saç teli kalınlığına uygun iğneler kullanılmalıdır. Daha sonra kişinin saç teli rengine uygun boya seçimi yapılır.

Burada saç simülasyonu boyası seçiminde kadınlarda biraz daha farklı bir uygulama yapılabilir. Kadınlarda saç simülasyonu, mevcut saç renginde veya kullanmak istediği saç rengine uygun olarak yapılabilir. Sorun yaşanan bölgede renge de karar verdikten ve tekniği belirledikten sonra çok hızlı bir şekilde bölgeyi yoğunlaştırıyoruz. 

Saç kaybına bağlı olarak saç simülasyonu işlemi 1-2 saat ile 7 saat arasında değişebilir. 

Saç simülasyonu işlemi kişinin mevcut saç sorunu olan bölgenin büyüklüğüne göre bazı 2 ya da 3 seans gerektirebiliyor. Kimi zaman ise tek seansta sonuç alıyoruz. 

İşlem sonunda kişi günlük hayatına hiç ara vermeden devam edebiliyor. Bu da saç simülasyonu işleminin çok tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri. 

Saç simülasyonunun kalıcılık süresi kişinin cilt yapısına ve kullanımıyla da çok ilgili. Kişi çok terliyorsa, çok yağlı bir cilt yapısına sahipse bu süre kısalıyor. Yılda bir kere rötuş yaptırdığınız takdirde saç simülasyonu işlemi ortalama 3 ile 5 yıl arasında bir kalıcılık süresine sahip. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat