Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç simülasyonu boyalarının özellikleri nelerdir?

4,589
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç simülasyonu boyalarının özellikleri nelerdir?

Saç simülasyonunda kullanılan boyaların iki türü vardır. Bunlardan biri dövme boyaları, diğeri ise saç simülasyonuna özel boyalar. 

Saç simülasyonu boyaları insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Saç simülasyonunda kullanılan boyalar Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş, dermatolojik testleri yapılmış ve ağır metal içermeyen boyalardır. Bu tür boyalar insan vücuduna doğrudan uygulanabilir ve herhangi bir soruna, alerjiye neden olmazlar. En önemli nokta ise şudur: Saç simülasyonu için kullanılan özel boyalar, yapıldıktan sonra zaman içinde rengi solarak vücuttan atılır. 

Kimi hastalarımız bize dövme boyası ile yapılsın, ömür boyu kalsın talebi ile gelebiliyor. Ancak burada önemli bir yanlış var. Kafa derisi, aşırı terleme sonucu saç simülasyonunda kullanılan boyaları zaman içinde deforme eder. Eğer boyayı patlatıp dışarı atabiliyorsa, boya yavaş yavaş solarak kafa derisinden çıkar. Ancak dövme boyalarında durum tam tersidir. Dövme boyalarını vücut atamadığı için boyadaki renklendiriciler siyaha yakınsa saçlı deriye yapılmış boya zaman içinde maviye dönmeye başlar. Kahverengiye yakınsa yeşil renge dönmeye başlıyor. Bu da saçlı deride çok kötü bir görüntüye yol açar.  Bu nedenle saç simülasyonu işleminde ağır metal içeren dövme boyalarının kullanılmaması gerekir

Belirtmemiz gereken bir diğer önemli nokta ise saç simülasyonu işleminde kullanılan özel boyalarla beyin tomografisi, MR gibi işlemler yaptırabilecek olmanız. Çünkü saç simülasyonu işleminde kullanılan boyalar ağır metal içmezler. Ancak dövme boyalarında ağır metal olduğundan beyin tomografisi, MR çektirmeniz sıkıntı yaratabilir.  

Kişi, saç simülasyonu yaptırmaya karar verdiyse, saç simülasyonu yaptıracağı merkezi seçerken kullandığı boyaları çok iyi araştırmalı, uygulama yapacak kişiyle mutlaka boyalar konusunda ayrıntılı konuşmalı, bu görüşmeleri asla simülasyon işlemi sonrasına bırakmamalıdır. Biz, aynı zamanda saç simülasyonu boyası üreticisi olarak bu konuya çok önem verdiğimiz için, hastalarımızın da saç simülasyonu yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmalarının, işlem sonrasındaki sonuçların başarısını da düşünerek çok önemsiyoruz. 

Saç simülasyonu işlemi yaptırırken kullanılan boyanın Sağlık Bakanlığı bildirimlerinin yapıldığından, dermatolojik testlerden geçtiğinden ve ağır metal içermediğinden mutlaka emin olun. 

Biz, saç simülasyonu boyalarında dünyanın ilk "helal" sertifikası almış üreticisiyiz. Bu, şu anlama geliyor: Saç simülasyonu boyalarımızda kullanılan hiçbir madde İslam'a aykırı değil. 

Bizim tüketicilerimize vereceğimiz en önemli uyarı, kesinlikle işlem sonrası değil, işlem öncesinde saç simülasyonunda kullanılacak boyaların içeriklerini iyi bir şekilde araştırmaları ve özellikle altını çizdiğimiz konulara hassasiyetle yaklaşmaları; uzmanlarını, merkezlerini çok iyi araştırmaları. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat