Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç düzleştiricisi kullanmanın püf noktaları nelerdir?

12,369
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç düzleştiricisi kullanmanın püf noktaları nelerdir?

Saçınızı sağlıklı bir şekilde kurutma ve şekillendirmenin püf noktası saçı aşırı ısınmadan korumaktır. Çünkü saçın yapısındaki protein, aşırı ısı nedeniyle doğal formunu kaybeder. Bu da kopmalara, dökülmelere hatta yanmalara sebep olabilir.

Islak saçları kurutma:
Islak saçlarınızı kurutmaya başlamadan önce havluyla saçlarınızı sararak fazla suyunu alın. Saç hala ıslakken kurutma makinenizi en yüksek sıcaklık ayarında kullanın.

Saçınız kurumaya başladığında ısı ayarını düşürün. Makineyi saçınıza çok fazla yaklaştırmayın ve belli bir noktada sabit tutmayın. Saçınız kuruduktan sonra şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Philips saçınızı nem dengesini bozmadan sağlıkla kurutabilmeniz için 3 yeni kurutma makinesi sunuyor. Philips saç kurutma makinelerinin TermoProtect özelliği sayesinde ısı ayarı ile uğraşmanıza hiç gerek yok.

Makineyi Termoprotect ayarına getirdiğinizde 57 derece sabit sıcaklıkta, hızlı ve efektif bir kurutma sağlarsınız. Isı ayarı ile ayrıca uğraşma derdinden kurtulursunuz.

Bu seri aynı zamanda iyonik özelliğe de sahip. Bu özellik sayesinde saçınız elektriklenmeden ve kabarmadan kurur.

Eğer dalgalı saçlarınız varsa Philps'e ait bu serinin son modelinde bulunan silikon uçlu difüzörü kullanabilirsiniz. Bu difüzör ile aynı zamanda masaj da yapabilisiniz.

Şimdi düz bir model için düzleştirici kullanmanın püf noktalarından bahsedelim:

Düzleştirici ile saçınıza şekil vermenin püf noktası şekillendirmeye başlamadan önce saçınızın kuru olduğuna emin olmaktır. Eğer saçınız ıslaksa veya nemli kalmışsa, saçlarınızın arasındaki su damlaları düzleştiricinin ısısıyla kaynama sıcaklığına gelerek saçlarınızın aşırı ısınmasına sebep olabilir.

Bir diğer önemli konu ise düzleştiriciyi çok yüksek sıcaklıkta kullanmamak ve çok uzun süre aynı noktada tutmamak. İdeal sonuçlar için saçınızı tutam tutam ayırın ve düzleştiriciyi saçın kökünden ucuna doğru kaydırın.

Tutamların çok kalın olmamasına dikkat edin. Eğer istediğiniz sonucu elde edemezseniz aynı tutam üzerinden birkaç kez geçebilirsiniz fakat saçınızın aşırı ısınmadığına dikkat edin.

Birçok düzleştiricide aynı saç kurutma makinelerinde olduğu gibi iyonik özellik vardır. Bu özellik sayesinde düzleştiriciden kaynaklanan elektriklenmeler de önlenmiş olur. Saç daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Philips'in yeni düzleştiricisi Jojoba tüm bu özelliklere sahip olmakla beraber ayni zamanda jojoba yağı içeren seramik plakaları ile saça parlaklık verir ve bakım yapar. Bir diğer özelliği ise sonik teknolojiye sahip olmasıdır. Bu sonik titreşimler saçınızın plakalar arasında eşit dağılmasını sağlayarak daha kısa sürede daha mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Philips saç düzleştirici ile saçınızı düzleştirmekle kalmayıp aynı zamanda bukle de yapabilirsiniz. İşte bu şekilde parlak, sağlıklı ve stil sahibi saclara sahip olmak çok kolay.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat