Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç bakımında yaz aylarında nelere dikkat edilmeli?

13,719
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

Saç bakımında yaz aylarında nelere dikkat edilmeli?

Yaz aylarında saç bakımı yapılması özen isteyen bir konudur. Bunun sebebi kış döneminden farklı olarak yaz aylarında vücudumuzun bazı hormonları salgılamamasıdır. Saçlar için çok önemli olan seramid hormonu da yaz aylarında vücut tarafından salgılanmayan hormonlardandır.

Seramid hormonu, saçın dış yapısının sertleşmesini ve dış etkenlerden korunmasını sağlayan bir maddedir. Bu sebeple deniz ve havuz aktivitelerinde saçlarımız daha korumasız durumdadır. Tercih edeceğimiz ürünlerin arasında seramid maddesinin olmasına dikkat etmeliyiz.

Güneşin saçımızın rengini ve kalitesini etkileyeceği dikkate alınmalıdır. Bu sebeple seçeceğimiz ürünlerin başında ultraviyole korumalı kremlerin ve güneş yağlarının gelmesi tavsiye edilir. Deniz ve havuz kullanımı sonrası saçlarımızı koruyucu maddelerden arındıracak kürlerin uygulanması da saçımızı rahatlatacaktır.

Saçın fazla şampuan kullanımı sonrası kaybettiği nemi, arven yağı kullanarak geri kazanabiliriz. Bu şekilde saçlarımız daha mükemmel gözükebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat