Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sabah ereksiyonu ile balayı iktidarsızlığı arasında nasıl bir ilişki vardır?

23,491
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Sabah ereksiyonu ile balayı iktidarsızlığı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Sabah ereksiyonu ile balayı iktidarsızlığı arasında herhangi bir ilişki yoktur. Sabah ereksiyonu, kronik sertleşme sorunu yaşayan hastalar için bir göstergedir.

Sertleşme sorunu yaşayan erkek, eğer sabah sertleşmiş olarak uyanıyorsa, gece uykuda sertleşme yaşıyorsa, mastürbasyon sırasında sertleşme sağlıyorsa, başka partnerlerle cinsel ilişki için sertleşme sağlıyorsa o erkek için organik kökenli veya fiziksel bir soruna bağlı sertleşme sorunu vardır denilemez.

Erkeklerde balayı dönemi yaşanan sertleşme sorunu, fiziksel ya da organik bir problemden çok, psikolojik etkenlerle alakalı olup, bazı kişilerde 1 - 2 gün, bazı kişilerde ise 1 - 2 hafta devam eden, sertleşme olmadığı için cinsel birleşmeye olanak sağlamayan ve kendiliğinden geçen geçici sertleşme sorunudur. 

Balayı iktidarsızlığı sorunu sadece erkeklerde görülmez. Kadınlarda benzer kaygıları abartı yaşamalarına bağlı olarak vajinismus yaşayabilirler. Vajinismus, vajinal kasların aşırı kasılması sonucu cinsel birleşmenin sağlanamaması durumudur. Kadın nüfusunun %10'nda görülen geçici bir durumdur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat