Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ruşeymi kimler tüketebilir?

14,789
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ruşeymi kimler tüketebilir?

Ruşeym sağlıklı her birey tarafından tüketilebilir. Çölyak hastası olanlar, lif hassasiyeti olanlar ve albümin rahatsızlığı olan kişilerin buğday ruşeymi tüketmemesi gerekir.


Ruşeym ilaç değildir, ancak ilaç gibi dikkatli kullanılması gerekir. Beslenme açısından son derece faydalı olan ruşeym her yaştaki insanlar tarafından tüketilebilir. Sağlıklı yetişkinlerin günde 2 yemek kaşığı, çocukların ise günde 1 yemek kaşığı buğday ruşeymi tüketmesi önerilir.
 
Hamileler, mayalı ekmek içinde veya tarhana yaparak kullanırlarsa daha faydalı olacaktır. Saf ruşeym tüketmek isteyen hamileler günde bir kaşık olmak üzere bir kez ruşeym alabilirler. Ancak stabilize edilmemiş, iyi korunmamış ham ruşeym tüketimi tavsiye edilmez.

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri gerekir. Bu nedenle ek gıda alımı 8. aydan sonra önerilir. Ruşeym, besin değeri yoğun bir gıda maddesi olduğunda erken kullanımı sindirimi zorlayabilir.

Buğday ruşeymi gluten içermektedir. Bu nedenle buğday ürünleri kullanmadan önce bebeğinizde gluten hassasiyeti olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat