Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rulo çim bakımı nasıl yapılır?

5,755
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rulo çim bakımı nasıl yapılır?

Çim boyu ortalama olarak 4 cm olmalıdır. Çimler, bıçağı keskin, temiz ve motor devri güçlü olan makine ile biçilmelidir. Sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde NPK ağırlıklı gübre uygulaması yapılmalıdır. Çimler sezona uygun olarak sulama süreleri ve günlerine göre programlanarak sulanmalı ve sezona uygun olarak periyodik olarak biçilmelidir. 


Rulo çim ilk yapıldığında ilk hafta normalinden fazla sulanması gerekir. Daha sonra uygulamam yapılan alanın ihtiyacına göre sulama süresi ayarlanmalıdır. Çim toprağının 10-15 cm kadar olan bölgesinin ıslanmasına kadar mevsime göre su verilmesi ayarlanmalıdır. Sulama genellikle güneş doğmadan yada güneş battığında yapılmalıdır. 

Çimler düzenli olarak biçilmelidir yağışlı ve nemli dönemlerde çimler daha hızlı uzarlar bu zamanlarda çim biçimi daha sık yapılmalıdır, sıcak ve kurak dönemlerde çimin uzaması yavaşlar bu dönemlerde biçim daha seyrek yapılır, ortalama 5 cm yi bulduğunda çimler sezona uygun olarak biçilmelidir. Çim biçilecek alanın ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Çim makinası uygun seviyeye getirilerek çim biçme yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat