Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Riskli yapı ne zaman yıkılır?

259
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Riskli yapı ne zaman yıkılır?

Riskli yapı tespiti yapıldı ve riskli yapı kararı nedeniyle yıkım kararı çıktı. Bu elbette binanın içinde yaşamanın can güvenliği açısından tehlikeli olduğu sonucunda alınmış bir karardır. Böyle bir binanın yıkılması için ilgili belediye orada oturan insanlara 60 günlük bir süre verir. 


Bu 60 günlük süre içinde eğer ev boşaltılmazsa yeniden bir süre söz konusu olur. Bu süre maksimum 5 aya kadar uzatılabilir. Bu durumda orada oturan maliklerle anlaşarak kira ve ihtiyaç yardımı yapılarak bu gerçekleştirilir. 5 ay içinde boşaltılmayan riskli yapılar bedelleri ödenerek kamulaştırılır. 

Burada çelişkili olan mülkiyet hakkının anayasal bir hak olması, insan hakları ile ilgili bir konu olması nedeniyle bir tartışma da söz konusudur. Riskli yapının insan hayatı için büyük tehlike yaratması nedeniyle bu yapıların yıkılması ilgili belediyenin yapması gereken bir eylemdir. Zorunlu yasal bir uygulamadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat