Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rimelin kurumaması için nelere dikat etmek gerekir?

1,638
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rimelin kurumaması için nelere dikat etmek gerekir?

Kullandığımız rimellerin ortalama ömrü 6 aydır ancak biz, yaptığımız yanlış uygulamalar ile rimellerimizin ömrünün kısalmasına, maskaranın daha çabuk kurumasına neden oluruz. 


Rimel kullanırken ağzını hızlıca açmalı ve kullandıktan sonra çok sıkı kapatmalıyız. En sık yapılan ve rimelin çabuk kurumasına neden olan hatalardan biri ise rimeli pompalama yöntemi ile kullanmaktır.

Rimel kullanırken dikkat edilecekler

Maskara fırçasını ambalaja pompalama yöntemi ile sokup çıkarmak tüpün içine hava girmesine ve rimelin çabuk kurumasına neden olur.

Rimelinizi kullanım süresini doldurmuş olsa da gözlerinize herhangi bir rahatsızlık vermiyor, alerjik reaksiyona neden olmuyorsa kullanmaya devam edebiliriz.

Kuruyan maskara için yapılabilecekler

Rimellerin kuruduktan sonra çeşitli bakım yağları ile yumuşatılıp kullanabileceğine dair çok fazla veri olsa da dermatologlar buna sağlık açısından çok sıcak bakmıyor. Kuruyan rimelin herhangi bir bakım yağı ile tekrar kullanılmaya başlanması aynı zamanda alerjik bünyeli kişiler için uygun olmayacaktır. Bu nedenle kuruyan rimeli yeniden canlandırmak yerine yeni bir maskara edinmek daha doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat