Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rimel sürerken nelere dikkat edelim?

3,733
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rimel sürerken nelere dikkat edelim?

Rimel sürmeye öncelikle üst kirpiklerin üstlerinden başlayıp ardından dipten uca doğru devam edebilirsiniz. 


Gözleriniz birbirine yakın ise ya da çekik bir görünüm elde etmek istiyorsanız, rimeli dışta yoğun, gözpınarlarınıza yakın kısmında ise hafif sürmelisiniz. 

Göz şekline göre rimel sürme şekli

Göz kapağınız biraz aşağıda ise, gözlerinizin orta kısmına daha yoğun rimel sürerseniz, göz kapaklarınızın hafifçe kalkmasına yardımcı olarak bu sayede daha yuvarlak bir görünüm elde etmeniz mümkün olur.

Rimeli alt kirpiklere de sürebilirsiniz ancak bu durumda fazla makyajlı bir görüntü elde etmiş olursunuz. Gözleriniz küçük ise, gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için alt kirpiklere de rimel uygulanması ideal olacaktır. 

Göz kapaklarınız çok aşağıya doğru değilse ya da çok iri gözleriniz yoksa alt kirpiklere de rimel sürebilirsiniz.

Rimeli sürme şekline makyaj yaptığınız güne göre karar vermeniz daha doğru olur. 

Çok yoğun bir gün yaşayacaksanız ve rimelin uzun saatler dayanması gerekiyorsa, ya da yağmurlu bir günde dışarıda olmanız gerekiyorsa, normal şartlarda çok sık kullanılmayan waterproof yani suya dayanıklı rimelleri kullanabilirsiniz. Ancak suya dayanıklı bir rimel kullanmışsanız bu rimeli kesinlikle kendi temizliyicileri ile çıkarmanız gerekir. 

Gözlük kullanan kadınlar uzun değil, dolgun gösteren rimeller tercih etmeli. Uzun gösteren rimeller gözlük camlarına değeceğinden gün boyu kişiyi rahatsız edecektir. 

Lens kullanan kişiler önce lensi takıp ardından rimeli sürmelidir. 

Tüm makyajı sırasında rimel, göz makyajını tamamladıktan sonra sürmek gerekir. Ancak fondöten, göz altı kapatıcısı, pudra vb. ürünleri rimelden sonra sürmekte fayda vardır. Çünkü rimel sürerken onu bulaştırma ihtimalimiz vardır ve yüzdeki makyaj nedeniyle rimel kalıntısını o bölgeden çıkarmak temiz yüzden çıkarmaktan daha zor olur.

Son olarak, rimeli ikinci kat sürmeden önce ilk katı sürüp 10 saniye kadar kurumasını beklemek gerekir. Beklemek için zamanınız yok ise, önce sağ, sonra sol gözünüzün ilk katlarını sürüp, ardından ikinci kat için tekrar sağ göze dönerek zaman kazanabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat