Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Riga nasıl bir şehirdir?

2,044
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Riga nasıl bir şehirdir?

Riga, Baltık ülkelerinden Letonya'nın başkentidir. 1201 yılında kurulan şehir, ülkenin Baltık denizine bakan kıyısında bulunur.

Riga, Letonya'daki Sovyet hakimiyetinin 1991 senesinde sonan ermesiyle gelişmeye başlamıştır. Tarihi ve kültürel açıdan büyük önem taşıyan şehrin tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alır.

1 milyon 200 bin kişi nüfuslu Riga, ülke nüfusunun çoğunu barındırır. Geniş yeşilliklerle kaplı Letonya'da, irili ufaklı 100 binden fazla göl yer alır.

Şehrin mimari yapısı Viyana, St. Petersburg ve Barselona'yı andırır. Çok sayıda festivalin de gerçekleştirildiği Riga'nın en önemli festivali dört yılda bir düzenlenen Ulusal Şarkı ve Halk Dansı Festivali'dir. İlk olarak 1873 yılında kutlanmaya başlanan festival Temmuz ayında kutlanır.

Riga, gerek mimari dokusuyla gerekse kültür sanat etkinlikleriyl mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Aynı zamanda Riga, Baltık ülkelerinin en kalabalık şehri olduğundan ve mimari dokusunun güzelliğinden dolayı Baltık ülkelerinin prensesi olarak da bilinir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat