Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Revizyon burun ameliyatında zamanlama nasıl olmalı?

2,860
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Revizyon burun ameliyatında zamanlama nasıl olmalı?

Burun estetiğinde her 100 kişiden ortalama 95'i sonuçtan memnunken, 5'i sonucunu beğenmemektedir. Bunlar hem burunda devam eden sağlık sorunları, hem de şekil bozuklukları olabilir. Yüzde 5'e giren kişiler revizyon ameliyatına ihtiyaç duyar. 


Revizyon burun estetiğinde doğru zaman

Revizyon burun estetiği operasyonu, ilk yapılan burun estetiği ameliyatından en az 6 ay, tercihen 1 yıl geçmeden yapılmalıdır. Bunun en önemli nedeni, erken dönemde hastayı mutsuz eden durumların zaman içinde tamamen kaybolabileceği ya da azalabileceği ve yahut tam tersi olarak, sorunların artma olasılığının olmasındandır. 

Erken dönemde hastayı mutsuz eden durumlar ilerleyen dönemde ortadan kalkarsa, yeni bir müdahaleye gerek kalmaz. 

Burun estetiği ameliyatından sonra varolan ve hastaları mutsuz eden sağlık veya fiziki görünüm sorunları zamanla iyice azalabilir ve çok küçük rötuşlarla giderilebilir. Bazı burun ameliyatlarında ise, ilk birkaç aylık dönemde olan sorunlar 1 yıl içerisinde artabilir ve operasyon biçimini değiştirip, genel anesteziyi gerektiren daha geniş çaplı revizyon operasyonlarına gerek duyabilirsiniz. 

Burun estetiği operasyonu geçirmiş kişilerin, sonucundan memnun olmamaları durumunda sabırla 1 yılın geçmesini beklemelerini tavsiye ederiz. Bu, seçilecek düzeltme operasyonunun biçimini belirlemek açısından da oldukça önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat