Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Retro gelin makyajı nasıl yapılır?

503
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Retro gelin makyajı nasıl yapılır?

60'lı yıllar gelin makyajında çok sık kullanılır. Bunun için önce porselen bebek gibi etkili bir baz yapılır. Aydınlık bir baz önemlidir. Göz altları aydınlık olmalıdır. Göz kapağı da aydınlık olmalıdır. Açık renk bir fondöten koyu renk pudra ile koyultulur. 


T bölgesine aydınlık, transaparan bir pudra sürülür. Kalan yerlere daha koyu bir pudra sürülür. 60'lar makyajında daha açık renk göz kapağı söz konusuydu. Bu nedenle ten renginde bir far sürmeliyiz. Retro gelin makyajı için eyeliner ön planda ve kalın olmalıdır. Buna gizli bir gölge yapalım. Alt kirpik dibini de desteklemek gerekir. Göz bitimine concealer ya da beyaz kalem ile şerit koyalım. 

Kaleme çıkmadan kirpik dibini belirginleştirelim. Biraz kuruduktan sonra hafifçe dağıtalım. Bol rimel sürelim. Kahve, bronz tonlarında bir allık sürelim. Yoğun kırmızı bir ruj sürelim. Kırmızı bir kalem sürüp rujla içini doldurarak daha kolay ruj sürebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat