Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Renault Zoe elektrikli otomobilin özellikleri nelerdir?

30,571
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Renault Zoe elektrikli otomobilin özellikleri nelerdir?

Elektrik motorlu ulaşımın günlük kullanımda mümkün olduğu yeni bir çağın başlangıcını müjdeleyen Renault Zoe ile tanışın! 


Kullanılması kolay ve eğlenceli bir araç olup, özel direksiyonu, lastikleri ve amortisörleri ile elektrik motorlu araçlara özgü bir şasiye sahip olan Renault Zoe, bir elektrik motorlu araç olarak sessiz olmakla birlikte; hiçbir motor sesi ya da titreşim olmadığından dinlendirici özelliği ile ayırt ediliyor. 

Elektrik motoru, bütün kullanım aşamalarında mükemmel düzeyde enerji verimliliği sağlıyor. 65 kW (88 bg) neredeyse hemen, bir saniyenin yüzde birinden daha kısa bir sürede, güçlü bir ivmelenme ve kalkış ile 220 Nm değerinde maksimum tork üretiyor. Şehir içi sürüş deneyiminde sık rastlanan bir durum olan 0'dan 50 km/s hıza çıkmak sadece dört saniye alıyor.

En başından itibaren tamamen elektrik motorlu bir araç olarak tasarlanan Renault ZOE, pürüzsüz ve akıcı hatlara sahip bir süper şehirli. 

- Tasarım doğal unsurlar ve temiz enerjiden ilham alıyor. 

- Mavi ışıklı imzası ve gamze şeklindeki LED'leri ZOE'ye sıra dışı sıcak ve çekici bir ifade katıyor. 

- Bumerang şeklindeki arka farlar Renault ZOE'nize eşi olmayan ışıklı bir imza kazandırıyor. 

-  İç tasarımda ise, saflık kavramını yansıtan kabin, kullanılan yumuşak dokunuşlu malzemelerle dinlendirici, zen duygusu yaratmayı hedefliyor. Tek bir bloktan oluşan pürüzsüz ve akıcı hatlara sahip ön panel, otomotiv endüstrisinde kullanılmayan yeni bir yumuşak dokunuşlu malzemeden üretildi... 

- Ön panelin ortasındaki R-Link konsolu ve kontrol panelindeki her açıdan görülebilen TFT (Thin Film Transistor) ekran, ZOE'nin içerdiği ileri teknoloji hakkında ipuçları veriyor.


ZOE'de tamamen tüm yolcuların rahatına ve konforuna yönelik bir "Take Care by Renault" paketi bulunuyor. 

Bu paket hava iyonizeri, hava kirliliği kaptörü, ve aktif parfüm difüzörü içeriyor. Otomobilinizin şarjını programlamak, hava durumuna bakmak, fotoğraflara bakmak, e-postalarınızı, tweetlerinizi okumak ve dinlemek... Yeni akıllı telefonunuz mu, hayır, yeni otomobiliniz, ZOE. Her şeyi dokunmatik ekran veya ses tanıma sistemi sayesinde yönetin! 

Renault R-Link. "Eco" Modu. Mümkün olduğu kadar fazla kilometre mi yapmak istiyorsunuz; eco-mod butonuna basın. ZOE'nin dinamik performansı ile klimanın veya ısıtmanın gücü azaltılarak menzil arttırılacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat