Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rehabilitasyon nedir?

32,523
kez izlendi
Puan: 4.37 / 5
Detaylı Açıklama

Rehabilitasyon nedir?

Rehabilitasyon kişinin günlük yaşama adaptasyonunu sağlayan her türlü tedaviye verilen addır. Bunu şu şekilde açabiliriz: Kol ve bacaklarında güçsüzlük olan, omurgasındaki yetersizlik nedeniyle ayakta duramayan, belirli hareketleri yapamayan kişilerin günlük yaşama adaptasyonunu sağlayan hareketler ve hareketlerin yanı sıra kuvvetlendirmeler, denge çalışmaları gibi günlük yaşamda kişinin yeterince hareketli olabilmesini, istediği hareketleri yapabilmesini sağlayan her türlü tedavi yöntemine rehabilitasyon diyoruz.

Rehabilitasyonda fizik tedavinin yanı sıra sosyal yaşama adaptasyon ve psikolojik tedavi yöntemleri de uygulanır. Fakat bizim fiziksel yetersizlikleri engellemek, fiziksel yetersizlikleri önlemek amacıyla yapılan ve oluştuktan sonraki hasarları ve sakatlıkları iyileştirmek için yapılan her türlü günlük yaşama adaptasyonuna yönelik tedaviye rehabilitasyon denir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat