Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Regülatör ne işe yarar?

11,738
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Regülatör ne işe yarar?

Regülatör tüpün içindeki 200 bar basıncındaki havayı soluyabileceğimiz hale getiren alettir. Kendi içinde iki bölümden oluşur. Birinci kademe ve nefes aldığımız ikinci kademe. Birinci kademe tüpteki 200 barlık havayı 8,5-10 bar arasına indirir ve alçak basınç hortumundan geçirerek ikinci kademeye getirir. 


İkinci kademenin içinde bir diyafram vardır. Nefes aldığımızda bu diyaframın içine doğru vakumlarız. Vakumlanan diyafram odacığa hava doldurur ve biz de havayı içimize çekebiliriz. Regülatörün üzerinde yedek bir hava kaynağı vardır. Eğer ikinci kademe suyun altında ağzımızdan çıkar veya arızalanırsa alternatif hava kaynağına geçebiliriz. 

Regülatörün üstüne bir derinlik göstergesi ya da üçlü konsol monte edilebilir. Bununla hem derinlik, hem tüp basıncı, hem ne kadar havamız olduğu hem de yön bulmak açısından pusula bilgisi söz konusudur. Regülatörün birinci kademesi üzerinde odacıklar bulundurur. Bu odacıklar içine giren suyun basıncının algılanmasına ve bize lazım olan havanın verilmesini sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat