Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prostat neden büyür?

192,590
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

Prostat neden büyür?

Prostatın en yaygın olarak görülen hastalığı, selim yani kanser olmayan prostat büyümesi genellikle 40'lı yaşların sonların itibaren başlayan ve hemen hemen her erkeğin başına gelebilecek bir durumdur.

Prostat kişiden kişiye değişir

Prostatın büyüme olayı herkeste aynı hızda ve oranda olmayabileceğinden herkeste aynı şikayetlere de yolaçmayacaktır. Bazen küçük, 40 gr kadar bir prostatın sonda takılmayı gerektirecek kadar acı yaptığı görülürken, bazen 150 gr prostatın hiç şikayet yapmadığı da görülebilir.

Hastanın prostatından şikayet etmeye başladığı zaman doktara gitmesi ve prostatın durumunun doktor tarafından incelenmesi son derece önemlidir.

Prostat büyümesine neden olan faktörler

Prostata neden olan faktörlerin başında hormonlar gelir. Belli bir yaştan sonra kadınlık ve erkeklik hormonlarının dengelenmesi sırasında prostat bezindeki hormonlara duyarlı hücreler büyümeye başlarlar.

Ayakta işemek ile prostat ilişkisi

Bilinenin aksine kesinlikle ayakta işemek ile prostat alma arasında bir ilişki yoktur. Yani ayakta işemek prostat büyümesine neden olmaz. Aynı zamanda yenilen yemekler ve yaşam tarzı da prostat büyümesini etkileyen faktörler arasında değildirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat