Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Profesyonel koçumla hangi konularda konuşabilirim?

350
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Profesyonel koçumla hangi konularda konuşabilirim?

Kişiler arzuları, hedefleri doğrultusunda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissederler. Buna "hedef uyumsuz davranış" denir.  Biz, önce hedefi somutlaştırıyoruz, sonra buna uyumsuz davranışın ne olduğunu birlikte netleştiriyoruz.
 
Profesyonel koç ile konuşulabilecekler:
- Koçunuzla ulaşmak istediğiniz somut hedefleri belirlemek, netleştirmek ve önceliklendirmek için çalışın. Böyle bir çalışma, "Ben kısa/orta/uzun vadede nelere ulaşmak, neler yapmak, neler deneyimlemek, neler öğrenmiş olmak istiyorum?" bilgisini içerir.
- Koçunuzla daha çok faydalanmak istediğiniz güçlü yönleriniz üzerine çalışın. 
- Koçunuzla çözmeniz gereken sorunlar üzerinde çalışın. İşinizde ve yaşamınızda karşılaştığınız sorunlar, koçunuzla üzerinde çalışmak için en ideal konular arasındadır. Koçunuz hem sorununuzu detaylı ve bütün yönleri ile analiz edip daha etkin çözümler bulmanıza destek olur.
- Koçunuzla sizi kaygılandıran ve heyecanlandıran şeyler üzerine çalışın. Kaygı ve heyecan, en önemli enerji kaynaklarımızdandır, bir sonraki atılımımızın tohumlarını içinde taşırlar. 
- Koçunuzla çatışmalar üzerine çalışın. 
- Koçunuzla başarılarınız ve hayal kırıklıklarınız üzerine çalışın.
- Koçunuzla başarılarınızı tartışmak, bu başarılarda hangi faktörlerin rol oynadığını daha iyi anlamanıza ve ileride bu koşulları nasıl yaratabileceğiniz konusunda stratejiler oluşturmanıza destek olduğu gibi, başarılarınız içinde bile nerede daha azına razı olduğunuzu araştırmanızı sağlayacaktır. 
- Koçunuzla vermeniz gereken kararlar üzerine çalışın. Koçunuz, daha etkin karar vermeniz ve verdiğiniz kararları incelemeniz için her zaman desteği ile yanınızda olacaktır. Bu çalışmalar sadece mevcut kararları daha etkin vermenizi sağlamayacak, aynı zamanda sizin karar verme sürecinizin etkinliğini de arttıracaktır.
- Koçunuzla düşünceleriniz / düşünme sistematiğiniz üzerinde çalışın. Bilişsel yapınız, sizin düşünmeden, otomatik olarak yaptığınız seçimlerdir, ve şu anda yaratmakta olduğumuz sonuçların nedenidir. Acaba çoğu zaman çok fazla planlama yapıp eyleme geçmekte geç mi kalıyorsunuz? Yoksa hep çok hızlı hareket ettiğiniz için eylemleriniz yeterince dayanaktan yoksun mu kalıyor? Koçunuz sizinle çalışırken tipik olarak nasıl davrandığınızla ilgili gözlemlediği ipuçlarını sizinle paylaşarak daha etkin olmanız için önerilerde bulunacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat