Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Probiyotikler hangi sorunlara iyi gelir?

1,733
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Probiyotikler hangi sorunlara iyi gelir?

Probiyotikler bizim bağırsak floramızı oluşturan bakterilerdir. Bu nedenle herkes probiyotik takviyesi alabilir. Özellikle kabızlık problemi olan; gaz, hazımsızlık, şişkinlik sorunları yaşayan kişilerin probiyotik kullanması tavsiye edilir. Ayrıca laktoz intoleransı olan kişiler de probiyotiklerden yararlanabilir. 

Bağışıklık sistemimizi güçlendiren probiyotikleri düzenli olarak tükettiğimizde belli bir zaman sonra bağışıklık sistemimiz de güçlenecektir. 

Probiyotikler bağırsak sistemini güçlendirdiği için bağırsak hastalıkları, bağırsak kanserleri gibi hastalıklarda önleyici etkilere sahiptir. 

Probiyotikler genellikle yetişkinler için kullanılsa da aslen çocuklar için de çok önemlidir. Çocuklar küçükken özellikle ishal vakaları çok olur. Yaz mevsiminde ishal vakası ile karşılaşılan çocuklarda, 2-3 gün süren ishallerde çocuklara mutlaka 1 aya yakın probiyotik takviyesi yapılmalıdır. Çocuklarda zorunlu antibiyotik kullanımından sonra da probiyotik kullanılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat