Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prezervatif ilişki sırasında vajina içinde kalabilir mi?

29,270
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Prezervatif ilişki sırasında vajina içinde kalabilir mi?

Prezervatif doğru kullanıldığında çok etkin, başarı oranı çok yüksek bir doğum kontrol yöntemidir. Prezervatif açıldığı zaman mutlaka erekte penise takılmalıdır, penis gevşek olmamalıdır.  Erkeklerde boşalma sonrası meninin birikebilmesi için prezervatifin ucunda rezervuar adı verilen bir alan vardır. Bu boşluktaki hava prezervatifteki hava işaret parmağı ve baş parmağı ile sıkılarak mutlaka boşaltılmalıdır. Çünkü hava boşaltılmadığı zaman prezervatifin yırtılma riski ve vajen içinde kalma riski artar. Bu açıdan prezervatif o hava boşaltıldıktan sonra dikkatlice takılmalıdır. 

Prezervatif mutlaka penetrasyondan önce, yani cinsel anlamda birleşme gerçekleşmeden önce takılmalıdır. Prezervatifin vajen içerisinde kalma riskini artıran bir diğer faktör ise sperm prezervatifin içine boşaldıktan sonra ilişkinin uzatılmasıdır. Bu nedenle boşalma gerçekleştikten sonra ilişki daha fazla uzatılmamalı, penisin ereksiyon hali geçmeden kesilmesi gerekir. Ereksiyon vaziyeti azaldığı zaman penis prezervatif için yeterli büyüklükte olmayacağından ve gevşediğinden, penis vajenden çıkarılırken içeride kalabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat