Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Polikistik böbrek tedavisi nasıl yapılır?

2,553
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Polikistik böbrek tedavisi nasıl yapılır?

Polikistik böbrek hastalığında ilk önce herhangi bir şikayet değil de, yalnızca tesadüfen ya da bir aile bireyi başka bir sıkıntı ile; yüksek tansiyon veya idrarda kan ile başvurursa veya ultrasonda bu görüntü ortaya çıktığı için karşımıza geldiğinde, bu genelde 50 yaş grubunda oluyor; o kişinin ailesindeki çocukları inceleriz. Tansiyon ya da taş gibi herhangi bir sıkıntıları yoksa tedaviye gerek yok. 

Polikistik böbrek hastalığı olan genç yaştaki kadınlarda gebelikte herhangi bir sorun oluşturmuyor. Gebe kaldıkları takdirde, normal bir gebelik süreci yaşıyor ve çocuklarını sorunsuz bir şekilde doğruyorlar ve kendi böbreklerine de zarar vermiş olmuyorlar. 

yüksek tansiyon varsa, taş varsa, o taşları orada bırakmak doğru bir karar olabilir ancak komplike olmalarını önlemek, idrar yolu iltihaplarının önüne geçmek, yüksek tansiyonu önlemek, tansiyonlarını düzenlemek ve hastaları senelik takibe almak tedavi için doğru bir yaklaşım olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat