Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Plastik oyuncaklar bebeklerde alerjiye neden olabilir mi?

2,945
kez izlendi
Puan: 2.20 / 5
Detaylı Açıklama

Plastik oyuncaklar bebeklerde alerjiye neden olabilir mi?

Plastik oyuncaklar içerideki kimyasallar ve katkı maddeleri nedeniyle çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bunlar genellikle boyalarla ilgili olabilir. 

Çocuğun eğer zaten bir alerjisi varsa boyalı bir maddeye temas etmesi bunu arttırabilir veya ciltten temas dermatiti dediğimiz kontakt dermatit yapabilecektir. O boyanın cilde temas etmesi, ciltten emilmesi ve ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi reaksiyon yapması daha sonra bu plastik oyuncağın uzaklaştırılmasıyla bu döküntünün geçmesi daha sonra tekrar çocuğa verildiğinde aynı tablonun görülmesi tanı konusunda ailelere yardımcı olacaktır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda o oyuncağın çocuğun oyun alanından çıkarılması gerekecektir. Ama plastik oyuncakların en sık neden olabileceği alerjinin kontak dermatit olduğunu bilmeniz gerekir.

Bunun dışında bazen kokan plastik oyuncaklar başka bir şekilde alerji geliştirmiş çocukta kimyasal buharı etkisi göstererek alerjik bronşiti tetikleyebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat