Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pizza hamuru nasıl açılır?

292,807
kez izlendi
Puan: 4.03 / 5
Detaylı Açıklama

Pizza hamuru nasıl açılır?

Pizza hamuru mayalandıktan sonra açma işlemi için hamuru çok fazla ellememeliyiz. Çünkü çok fazla ellersek hamur kıvamını kaybedecektir. Hamuru açabilmeniz için güzel, temiz bir tahtaya ya da pürüzsüz bir mutfak tezgahına ihtiyacınız var. Hamuru açmadan hamur açma tezgahınızı iyice unlamalısınız. Unladıktan sonra hamuru merdane veya oklava ile açabilirsiniz. Oklava hamurunuzun daha ince olmasını sağlar. Merdane ise hamurun kıvamını daha net görmenizi ve istediğiniz kıvamda açmanıza yardımcı olur. Bizler bugün hamur açma işini merdane ile yapacağız. Şimdi hamur açma işlemimize geçebiliriz. 

Hamurumuz mayalandıktan sonra açma işlemi için elimizle hafifçe bastırıyoruz. Hamuru çok fazla ellemiyoruz ve biraz un ile birlikte açma işlemine başlıyoruz. 

Hamurunuzun eşit miktarda açılması ve daha yuvarlak bir hamur elde edebilmeniz açısından merdane ile hamuru açarken hamuru sürekli çevirerek açma işlemine devam etmeniz önerilir. 

Hamura son dokunuşları verdikten sonra pizza hamurunu yavaş bir şekilde, yağlı kağıt serilmiş tepsiye ortasından tutarak yerleştirebiliriz. Siz de hamurunuzu bu şekilde açabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat