Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pişik nasıl geçer?

218,635
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Detaylı Açıklama

Pişik nasıl geçer?

Bebeklerde pişiğin geçmesinden çok oluşumunu önlemek daha önemlidir. Bunun için idrarın ciltle temasını kesmek açısından cildin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturulması önerilir. 

Bu koruyucu tabakayı oluşturabilmek için hipoalerjik olduğuna emin olduğumuz bir markanın pişik önleyici kremleri kullanılabilir. Bu kremler bebeğin altı her açıldığında bez bölgesine kalın ve sıvama şeklinde değil, ince bir tabaka halinde sürülürse pişik oluşmayacaktır.

Tahriş olmuş, kızarmış bölge üzerinde panthenol'ün iyileşmeye katkısı olacağından bebeklerde pişik oluşması durumunda yüksek oranda panthenol içeren pişik kremleri tercih edilebilir. 

Buna ek olarak kullanılacak pişik kreminin pH'ının 5.5 seviyesinde olması da önemlidir. Çünkü doğal cilt pH'ı 5.5 seviyesinde stabilize edildiğinde, doğal bariyer fonksiyonu desteklenmiş olur ve pişiğe neden olan zararlı irritanların gelişmesini engeller.

Korumanın yetersiz kaldığı durumlarda bebekte mantar oluşumu başlayabilir. Mantarın rengi koyu kırmızı, bayrak kırmızısına yakın bir renkte olur. Bebekte mantar oluşup oluşmadığını bu şekilde anlayabiliriz. Bebekte mantar oluştuğu takdirde içeriğinde mantara karşı etkili maddeler bulunan kremler kullanılmalıdır. 

Çok nadir olarak, bebeğin cildinde minik iltihabi lezyonlar oluştuğunda antibiyotik içeren kremler kullanılabilir. Bu kremler düzenli aralıklarla sürüldüğünde en geç iki gün içinde pişikte iyileşme belirtileri görülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat