Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Picosure lazer nedir?

2,611
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Picosure lazer nedir?

Picosure lazer dünyada piyasaya 2012 yılında çıkmış özel bir lazer türüdür. Bu lazerin en önemli özelliği dövme tedavisinde ve leke tedavisinde yeni bir çığır açmış olmasıdır. Daha önceki lazer sistemlerine göre bazı üstünlükleri bulunur. Bunlardan en önemlisi lazerin yaptığı atımı çok dar bir zaman aralığında yapabiliyor olmasıdır. Bu süre picosaniyelere kadar düşmüştür. 

Bundan önceki jenerasyon lazerlerde nano saniye aralığında atım yapılırken, picosure gibi cihazlarda ise saniyenin trilyonda 1'i süresinde atım yapılabilir. Bunun getirdiği bazı özel avantajlar vardır. Bunlardan bir tanesi dövme tedavisinde seans sayılarının özellikle azalmış olmasıdır. Örneğin eski jenerasyon lazerlerle 10 - 15 seans sürecek dövme silme işlemi picosure lazerle 3 - 4 seans tedavi süresine inmiştir. 

Diğer bir üstünlüğü ise 532 ve 755 nanometre dalga boyuna sahip olduğu için yeşil, mavi, siyah dövmelerde başarı ile kullanılabilir. Aynı zamanda 532 dalga boyu ile sarı, kırmızı, turuncu dövmeler de çıkarılabilir. 

Picosure lazerin bir başka özelliği ise, focuslu başlığı ile cilt yenileme ve akne izlerini temizleme gibi işlemlerde başarılı sonuçlar elde edebilmesidir. Bu teknoloji sayesinde yara ve kabuklanma yaratmadan kişi kolaylıkla iş hayatına ve sosyal hayatına geri dönebilmektedir. 

Picosure lazerin kullanıldığı alanlar
- Dövme silme
- Doğum lekelerini silme
- Benler
- Hamilelik lekeleri 
- Güneş lekeleri
- Melazma
- Akne izi tedavileri
- Cilt gençleştirme

Picosure lazer ile işlem esnasında lokal anestezik krem kullanılarak ağrının büyük oranda önüne geçilmiş olur. Hastalar genellikle çok hafif bir ağrı hissettiklerini söyler işlemden sonra. Tedaviden sonra oluşabilecek yer yer su dolu kabarcıklar gözlemlenebilir. Bunlar da uygun kremlerin kullanılması ile genellikle 1 hafta içinde ortadan kalkar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat