Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Picosure lazer hangi lekeleri silmede kullanılır?

1,811
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Picosure lazer hangi lekeleri silmede kullanılır?

Picosure lazeri çillerde, güneş lekelerinde, melazma olarak adlandırılan ve farklı bir güneş lekesi olan lekelerde kullanabiliyoruz. Aynı zamanda doğum lekesi olarak bilinen ota nevus gibi lekelerde café-au-lait olarak adlandırılan sütlü kahve rengindeki lekeleri çıkarmakta kullanabiliriz. 

Picosure lazerin buradaki avantajı 755 nanometre dalga boyuyla renk hücrelerine çok daha duyarlı olması sayesinde çok etkili olması. Aynı zamanda picosaniye teknolojisi ile cildin diğer hücrelerine zarar vermeden renk hücrelerinde etkili olarak hem iz ve yara bırakmadan lekeleri giderebilmesi, hem de daha kısa seanslarla etkili olabilmesi sayesinde başarı ile kullanılabilir. 

Picosure lazer leke tedavisinde 2 ile 5 seans arasında kullanılır. Seans aralıkları 3 ile 5 hafta arasında olabilir. İşlemlerden sonra genellikle hafif bir pembelik çıkar. Bazen lekeyi giderebilmek için dozu yükseltirsek hafif bir kabuklanma olabilir ancak bu 4 - 5 içinde geriler. İşlemden sonra hafif etkili kortizonlu kremler veririz ve güneşten korunulmasını öneririz. 

Picosure lazer, özellikle farklı bir güneş lekesi olan melazma izlerinin silinmesinde son derece başarılıdır. Ortalama 6 ile 8 seans arasında etkili olur. Ancak melazma ile ilgili sonuçları henüz yeni. Açılmalarını görüyoruz ancak kalıcı sonuçları görebilmemiz için biraz daha zamana ihtiyacımız var. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat