Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Picosure lazer hangi dövmeleri silmede kullanılır?

850
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Picosure lazer hangi dövmeleri silmede kullanılır?

Picosure lazerin en büyük özelliklerinden biri tüm hedefleyebiliyor olmasıdır. Lazerimiz iki farklı dalga boyutu taşır. Bunlar 532 ve 755 nanometrelerdir. 755 nanometrelik dalga boyu siyah, lacivert, mavi ve yeşil renkleri hedeflerlken, 532 nanometrelik dalga boyu ise sarı, kırmızı, mor gibi hedefler. Bu sayede aslında tüm renk spektrumu hedeflenebiliyor duruma gelir. 

Picosure lazerin önceki jenerasyon dövme silme lazerlerine göre bazı avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi tüm renk skalasının picosure lazer ile hedeflenebiliyor olmasıdır. Cihaz iki farklı dalga boyu taşır. Bunlar 532 ve 755 nanometrelerdir.

Picosure lazer 532 nanometre ile kırmızı ve sarı renkli dövme silme işlemi yapılırken, 755 nanometre ile siyah, lacivert, mavi ve yeşil renkler silinebilir. 

Eski nesil lazerlele 10 - 15 seans sürecek dövme silme işlemi, picosure lazer ile 3 - 4 seansa iner. Bunun yanı sıra özellikle mavi ve yeşil renkleri çok iyi hedefleyen bir lazerdir. Diğer cihazlarda çok başarı sağlanamayan mavi ve yeşil renkler picosure lazer ile başarı ile tedavi edilebilir. Ayrıca 2015 yılı itibari ile picosure dışında sarı rengi tamame silen bir lazer çeşidi yoktur. Bunlar picosure'un en önemli avantajlardır.

Yeni dövmelerin dışında geçmişte yapılmış ve diğer lazer sistemleri ile tedaviler denenmiş ancak tam silinme gerçekleşmemiş dövmeler de Picosure lazer sıklıkla ve başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Özellikle el sırtı ve ayak bileği gibi bölgeler dövme tedavisinde zor alanlardır. Picosure tedavisi bu alanlarda da öne çıkmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat