Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Picosure lazer doğumsal lekeleri silmede etkili midir?

1,259
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Picosure lazer doğumsal lekeleri silmede etkili midir?

Picosure lazer doğumsal lekeler olarak adlandırabileceğimiz sütlü kahve lekeleri (café-au-lait lekeleri) ve ota nevus dediğimiz bir grup leke tedavisinde de başarı ile kullanılabilir. Sütlü kahve lekeleri genellikle doğumsaldır ve yaşla beraber yavaş yavaş büyürler. Açık ya da koyu kahverengi görünümdedirler. Genellikle elips şeklinde yerleşirler ve vücudun her bölgesinde görülebilirler. 

Sütlü kahve lekeleri ve ota nevus lekelerinin silinmesi için yapılan lazer tedavileri genellikle orta düzeyde yanıt verir. Picosure lazeri sütlü kahve lekelerinin tedavisinde kullanmak mümkündür. Ancak picosure lazer uygulanan doğum lekeleri bir süre nüks edebilse de bu lazer yöntemi önemli bir tedavi alternatifidir. 

Picosure lazerin kullanılabileceği ikinci leke türü ota nevus lekeleridir. Ota nevus doğum ile birlikte ortaya çıkabileceği gibi bir grup hastada da ergenlik döneminde çıkar. Genellikle yüzün üst ve orta bölgesinde göz çevresine yerleşir. Kahverengi, siyah ya da mor lekeler ile karakterizedir. Bu hastalığın tedavisinde Picosure lazer cihazının etkinliği son derece iyi seviyelerdedir. Seans sayısını belirgin şekilde düşürür ve çok başarılı tedavilere imza atar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat