Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pentax K-5 II dijital fotoğraf makinesi özellikleri nelerdir?

1,066
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pentax K-5 II dijital fotoğraf makinesi özellikleri nelerdir?

Pentax K5 II SLR fotoğraf makinesi : Pentax Ricoh profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi ürün ailesini yeni üyesi Pentax K5 II'yi duyurdu. Pentax K5 II fotoğraf makinesi firmanın 2010 Ekim tarihinde resmi tanıtımını gerçekleştirdiği çok beğeni ile karşılanan K5 modelinin daha gelişmiş özelliklere sahip bir hali. Toza ve kire dayanıklı, hava geçirmez ve soğuğa dayanıklı SLR gövde tasarımı ile Pentax K5 II dijital fotoğraf makinesi sınıfının en geniş EV (-3 EV to +18 EV) otomatik netleme değerlerinde yeni geliştirilen SAFOX X AF sensöre sahip. 23.7mm ve 15.7mm büyüklüğünde geniş alanlı sensörü ile 16.28 megapiksel efektif çözünürlük sunan Pentax K5 II fotoğraf makinesi CMOS sensörü ile yüksek hızda veri okuma hızı sunuyor.

Pentax K5 II özellikle loş ve zayıf ışıklandırılmış ortamlardaki çekimlerde yüksek kalitede dijital görüntüler sunan kompakt ve sağlam gövdeli bir profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi. Çözünürlüğe önem veren fotoğrafseverlere ensek ve geniş çekim olanakları sunan Pentax K5 II dijital SLR fotoğraf makinemsi özellikle loş ışıklı çekim ortamlarında üstün bir görüntü kalitesi sunmaya yardımcı olan yeni AF sensör gibi geliştirilmiş özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Fotoğraf makinesinin yüksek hassasiyetli AF otomatik netleme sensörü fotoğrafçıların F5.6'ya ek olarak F2.8 diyafram değerinde de çekim olanağı sunarak hızlı objektiflerle AF otomatik odaklama yeteneğini arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasına da sahip olan AF otomatik netleme sensörü Select-Area Expansion özelliği sayesinde odaklanan nesne daha önceki noktasından hareket etmiş olsa da çevre sensörlerin verisinden yararlanarak nesneyi izliyor.

23.7mm'ye 15.7mm ölçülerinde 16.28 megapiksel efektif çözünürlüklü geniş görüntü sensörü ile Pentax K5 II DSLR fotoğraf makinesi en son nesil CMOS görüntü sensör ve yüksek hızda görüntü verisi elde etme performansını sunuyor. 

Magnezyum alaşımlı sağlam ve hafif malzemeden üretilmiş dış tasarımı ile dikkat çeken Pentax K5 II fotoğraf makinesinin iskeletini oluşturan kasası da son derece dayanıklı paslanmaz çelikten imal edilmiş. Gövdesinde 77 adet özel sızdırmaz bölge bulunan yeni Pentax K5 II profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi toz, kir, hava geçirmezlik ile -10 derece soğuğa kadar dayanıklı bir performans sergiliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat