Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Peniste işlev bozukluğunun nedeni genetik olabilir mi?

8,763
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Peniste işlev bozukluğunun nedeni genetik olabilir mi?

Peniste genetik işlev bozukluğu çok nadiren gözüken bir tablodur. Vurgulamamız gereken tek detay ailede genetik olarak damarsal yapıda bozulma varsa, tıpkı variste olduğu gibi nadir de olsa penis damarlarını etkileyebilir.


50'li yaşlardan itibaren damar sisteminin yaşlanması, damar sertliği gibi rahatsızlıkların daha sık ortaya çıkması penisteki damarlarda da problem yaratabilir. Erkekte yaşlanma ile birlikte cinsel işlev bozuklukları da yaşlanmayla paralel artar.

Peniste genetik işlev bozukluğu çok nadiren gözüken bir tablodur. X ve Y kromozomuna bağlı genetik geçişli hastalıklar arasında hem penis işlev bozukluğu hem de kısırlık gibi problemler olabilmektedir. Kliferter sendromu bu tip bir sorundur.

Ailede kolesterol yüksekliği ya da kalp ve damar hastalığı bulunduğu durumlarda genetik olarak diğer aile bireylerinde penis işlev bozukluğu görülebilir. Özetle, damar yapısını ve kan akış hızını değişterecek rahatsızlıklar penis işlev bozukluğuna neden olabilirler.

Vurgulamamız gereken tek detay ailede genetik olarak damarsal yapıda bozulma varsa, tıpkı variste olduğu gibi nadir de olsa penis damarlarını etkileyebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat