Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis çevresindeki tüyleri kesmek gerekir mi?

53,369
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Penis çevresindeki tüyleri kesmek gerekir mi?

Genital bölge temizliğine dikkat etmeyen erkeklerde il başta tahrişe bağlı kaşıntılı deri rahatsızlıkları görülür. İkinci olarak genital bölgenin düzenli temizlenmemesi mantar ve bakteri oluşmasına neden olabilir. Bu sorunlar ilk başta basit gözükse bile önlem alınmadığı takdirde kişide az da olsa direnç düşüklüğü varsa bütün genital bölgeyi saran hatta doku ve organ kaybına sebep olan ciddi sorunlarla karşılaşılabilir.

Genital bölge gün boyu kapalı kaldığından nemli olmaya, terlemeye ve kokuşmaya müsait ortamlardır. Genital bölgedeki tüy ve kıllar bölgenin daha çok nemlenmesine ve terlemesine neden olur. Genital bölgenin daha az nemlenmesini sağlamak için kıl ve tüylerin daha kısa olması çok önemlidir.

Genital bölgedeki tüylerin temizliği, nemlenmeye bağlı olarak oluşabilecek bakteri ve enfeksiyon oluşmasını önleme bakımından önemlidir.

Genital bölge temizliğinde tek bir yöntem yoktur, alerji yapmayan, ciltte rahatsızlık yapmayan tüy dökücü kremler, makine veya makaslar kullanılarak kısaltılması ya da jilet ile kılların kökünden kesilmesi ile yapılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat