Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Peluş oyuncaklar bebeklerde alerjiye neden olabilir mi?

2,008
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Peluş oyuncaklar bebeklerde alerjiye neden olabilir mi?

Bebeklerde eğer bir şekilde gıdaya bağlı veya ev tozu akarına bağlı alerjik reaksiyon gelişmişse peluş oyuncaklar çok fazla ev tozu akarı barındıracağı için alerjinin tetiklenmesine sebep olabilir. Öncelikle potansiyel olarak annede ya da babada alerjik hastalık olan bir çocuk dünyaya gelmişse bunun doğuştan itibaren bu tür toz tutabilecek eşyalardan uzak tutulması gerekir. 

Çocuğun bir oyuncak ayının içindeki toza çok fazla maruz kalması ilerde birikim yaparak ev tozu alerjisine maruz kalmasına neden olabilir. O yüzden bu tür tüylü oyuncakların veya yastık, battaniye gibi şeylerin çocuğa verilmesi söz konusuysa bazen çocuk bu oyuncaklara alışıyor ve ayrılmak sorun olabiliyor. O zaman bu peluş oyuncakların haftada bir kez 60 derecelik suda yıkanmasıyla toz akarlarından kurtulmak mümkün olabilir. Önemli olan bunun olmadan engellenmesidir. O yüzden de genel anlamda peluş oyuncakların çocuklara verilmesini tavsiye etmiyoruz.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat