Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasif agresif kişilik bozukluğu neden olur?

3,364
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pasif agresif kişilik bozukluğu neden olur?

Kişiliğin oluşmasında, kişinin doğuştan getirdiği yani genetik mirası etkili olmaktadır. Bununla beraber kişinin çevreden edindiği tutum, görüş, inanç, yine çevresinden öğrendiği duygusal tepkinin nasıl verileceği, karakter gibi özelliklerin bütünü kişiliği oluşturur. Her insan dünyaya genetik mirasının verdiği özelliklerle gelir. 


Fakat yetişkin olduğunda nasıl bir mizaç ve karaktere sahip olacağı yine genetik etkileriyle beraber, çocuklukta yaşadığı deneyimler etkili olacaktır. Pasif agresif kişilerde yapılan araştırmalarda, bu kişilerin çocukluklarında aileleri tarafından ihmal edilmişlik gözlemlenir. 

Ailelerin çocuklara güven vermediği, kararsız davranışlar gösterdiği, sevgi ve olumlu duygular iletmediği gözlemlenir. Bazı çocuklar kızgınlık duygusunu fazla hareketli olarak, bazısı içine kapanarak gösterirken, pasif agresif davranışı benimseyen çocuklarda da tıkanırcasına yemek yeme yada yemeği reddetme, aşırı yemek seçme, derslerinde başarısızlık gibi bazı başka yönlerden bu kızgınlıklarını anne-babalarına pasif agresif davranışla göstermiş olurlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat