Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasaportumuzdaki hangi ülke vizeleri Amerikan vizesi almamızı engelleyebilir?

31,075
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Detaylı Açıklama

Pasaportumuzdaki hangi ülke vizeleri Amerikan vizesi almamızı engelleyebilir?

Eğer Küba'ya giriş yaptıysanız Amerika vizesi almanız mümkün değil. Amerika'nın resmi olarak açıkladığı tek ülke bu anlamda Küba. Küba'ya giriş çıkış yaparsanız elinizde Amerikan vizeniz olsa bile Amerika'ya giriş yapmanıza izin verilmiyor.

Amerika vizesi almanızda sıkıntı yaratabilecek başka ülkeler de var. Bazı Ortadoğu ülkelerine giriş çıkış yapmanız Amerikan vizesi almada size sıkıntı yaratabilir. Amerika'nın ilişkilerinin iyi olmadığı İran, Afganistan, Irak gibi ülkelere giriş yapmış olmak Amerikan vizesi başvurunuzda bazı sıkıntılar yaratabilir.

Bu ülkelere giriş çıkış yapmanız daha detaylı incelenmenize neden olur. Örneğin neden İran'a gittiğiniz, orada ne yaptığınız, kimlerle görüştüğünüz mutlaka ayrıntılı olarak sorgulanır. Vize görüşmesinde tüm bu sorulara tatmin edici cevaplar vermeniz gerekir. Eğer başvurunuz esnasında verdiğiniz bu cevaplar tatmin edici bulunmazsa Amerika vizesi alamayabilirsiniz. Amerika vizesi almak istiyorsanız Küba'ya giriş yapmamış olmanız gerekiyor. Ortadoğu ülkelerine giriş çıkış yaptıysanız, vize başvurusunda tatmin edici açıklamaklar yapmalısınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat