Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Partnerimiz cinsel açıdan isteksiz ise ona nasıl yardım edebiliriz?

101,797
kez izlendi
Puan: 4.40 / 5
Detaylı Açıklama

Partnerimiz cinsel açıdan isteksiz ise ona nasıl yardım edebiliriz?

Cinsel istek her insanda olması ve yaşanması gereken bir eylemdir. Cinsellik toplumda ayıplanması gibi sebeplerden dolayı arka plana atılmıştır. Bu sebepten dolayı kişiler cinsel ilişkiye olan isteklerini açıkça söylemekten çekinirler.

Cinsel isteksizlik Türkiye'de çok karşılaşılan bir durumdur. Özellikle kadınların cinsel isteksizliği karşısında erkeklerin partnerlerine karşı daha saldırgan, agresif ve aşağılayıcı oldukları görülüyor. 

Partnerin cinsel isteksizliği durumunda yapılması gereken şey agresif bir tutum sergilemek değil, bir doktordan yardım istemektir. 

Sağlıklı bir bireyin partnerine yardımcı olması için yapabileceği şey kişiye saygı duymak ve tedavi süresince kendisine düşen şeyleri sabırla yerine getirmek.

Cinsel isteksizlik psikolojik kaynaklı ise burada partnerine daha anlayışla yaklaşmak, gerekirse psikiyatri uzmanına çift olarak giderek yardım alınması gerekir.

Cinsel ilişki esnasında söylenen kelimeler ve cümleler cinsel isteğin artmasında etkili olur. Bunun yanı sıra renkler ve objeler de cinsel isteğin artmasını yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat