Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Parmaklarda ağrı neden olur?

72,272
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Parmaklarda ağrı neden olur?

Parmaklardaki ağrı travmatik nedenlerle oluşabilir. Bunun dışındaki ağrılar artiritlere bağlı ortaya çıkabilirler. Artiritler vücutta genel kaynaklı olarak parmaklarda ortaya çıkar ve başka hastalıkların da bulguları olabilirler. Özellikle küçük eklemlerdeki artiritlerin üzerinde önemle durulması gerekir.

Eğer uç eklemlerde meydana gelen ağrılara şişlik ve kızarılık da eşlik ediyorsa kireçlenmeden şüphelenilebilir. Bu hastalıklar ağırlıklı olarak kalıtsal hastalıklardır. Özellikle başparmak, elin en çok kullanılan parmağı olduğu için bu tip rahatsızlıklara en fazla başparmakta rastlanır.

Başparmak ekleminde kireçlenmelerde  hastalar genellikle başparmak kullanımı gerektiren kavanoz kapağı açma gibi basit hareketleri yaparken ciddi ağrılar hissedebilirler.

Parmak ağrılarının sık görülen nedenlerinden bir diğeri de tetik parmak denilen hastalıktır. Bu hastalık, parmakları hareket ettiren tendonların eklemlere yakın yerlerde sıkışması sonucu meydana gelir ve parmak eklemlerinde ağrıya neden olur. İlerlemiş evrelerinde parmak eklemlerindeki takılmalar dikkat çeker.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat