Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Panik atakta bayılma hissi nasıl geçer?

9,620
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Panik atakta bayılma hissi nasıl geçer?

Panik atak, kaygı, bayılma hissi yaşayan kişilerin en sık düştüğü tuzak, yaşadığı o kaygı, korku, bayılma hissini hemen geçirmeye çalışmaktır. Ancak bu, büyük bir hatadır. Bu kaygıyı, korkuyu azaltmalıyım, geçiştirmeliyim, savuşturmalıyım, nasıl kurtulurum dedikçe o kaygı sorunu giderek köpürür. 

Psikiyatristler panik atakta bayılma hissini yaşayan kişiye öncelikle şunu öğretmeye çalışır: İnsan ruhu anlamlandıramadığı, manalandıramadığı şeyi çözemez, gideremez. Önce çözümü; hemen rahatlamayı, iyileşmeyi askıya almalı, o anlık bayılma, kaygı, panik hissini hemen yok etmeye çalışmamalı, durumu anlamaya çalışmalıdır. Anladıkça orta uzun vadede rahatlanacaktır. Çünkü insanlar panikle umutsuzluğa düşer, bunun hiç geçmeyeceğini zanneder. Durumu daha dramatize eder. Bu da insanın kendi yazdığı senaryonun içinde kaybolmasına neden olur. Burada püf noktası, yaşanan kaygıyı, endişeyi bir an önce azaltma çalışırsak, o kaygı tam tersine köpürür. Kişi bunun yerine, bunu yavaş yavaş, orta uzun vadede nasıl başa çıkacağını düşünmeye başladığında ise bu durum kişinin hayatından giderek uzaklaşmaya başlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat